Aktualności

Gogle narciarskie to niezbędny element wyposażenia każdego miłośnika zimowych szaleństw na stoku. Wiele osób, które dopiero kompletują swój strój narciarski, zastanawia się, jakie gogle do jazdy na nartach wybrać? Sprawdźmy, w co warto zainwestować.
Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjno-urlopowy. Na wyjazd z rodziną lub wczasy z przyjaciółmi przyda się nowa, modna para okularów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem UV. Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne w dobrej cenie i oryginalnym wzornictwie?
Na czym polega zjawisko olśnienia i jak mu zapobiegać? Co to jest polaryzacja i jakie ma znaczenie np. podczas kierowania pojazdem? Podpowiadamy, po co w okularach przeciwsłonecznych stosuje się polaryzacyjne soczewki i jaką pełnią one rolę.
Dlaczego warto kupić okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV i przed czym chronią takie soczewki? Wyjaśniamy, jakie są rodzaje promieniowania UV i dlaczego jest ono niebezpieczne przez okrągły rok - nie tylko latem.
Każda osoba, która spędza długie godziny w pracy przed komputerem, studenci, uczniowie, ale także amatorzy seriali i gier komputerowych, powinni zadbać o swoje oczy i zapewnić im odpowiednią ochronę. Nawet mimo braku wady wzroku, warto zdecydować się na taki gadżet z odpowiednimi powłokami. Jakie okulary do komputera wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?