Okulary do samochodu i komputera C-O

XXI wiek zmusza do często wpatrywania się w ekran smartfona lub komputera. Często w ten sposób pracujemy, a nawet jeśli nie, to jest to jedno z najlepszych źródeł rozrywki. Korzystając przez kilka godzin dziennie z tych urządzeń, bardzo mocno nadwyręża się wzrok. W efekcie nietrudno doprowadzić do trwałych zmian, rzutujących na ostrość obrazu. Po pewnym czasie taka sytuacja może spowodować poważne uszkodzenia narządu wzroku, które z wiekiem będą się tylko pogłębiać.

Jednym z najbardziej podstawowych czynników, wpływających negatywnie na oczy, jest światło emitowane przez ekran komputera. Po kilku godzinach użytkowania można odczuć silny ból głowy i ogólne zmęczenie. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że oczy napędzane są przez mięśnie. Ciągłe wpatrywanie się w ekran sprawia, że pozostają one w stałym napięciu. To ogromny wysiłek dla narządu wzroku! Ponadto przy pracy przed komputerem znacznie rzadziej mrugamy, dlatego oko nie zostaje odpowiednio nawilżone i z czasem można odczuć dyskomfort, pieczenie lub przysłowiowy “piasek” pod powiekami.

Okulary przeznaczone do pracy przed komputerem mają za zadanie wyeliminować najczęstsze problemy, jakie napotyka wzrok. Chronią przede wszystkim przed szkodliwym promieniowaniem emitowany przez monitor, dzięki czemu oczy męczą się znacznie mniej.

Czym powinny się charakteryzować okulary do komputera?

Podstawowym elementem, jakim powinny charakteryzować się szkła, jest powłoka antyrefleksyjna. Pozwala wyeliminować refleksy świetle, odbijane od ekranu monitora zanim dotrą do oczu. Przy okazji zostaje znacząco wzmocniony kontrast bez redukowania transmisji światła. Warto wspomnieć, że sama powłoka stosowana na okularach do pracy przed komputerem jest wyjątkowo trwała, dlatego nie musisz obawiać się o jej szybkie zniszczenie.

Jeśli zależy Ci na jak najbardziej efektywnym rozwiązaniu, będącym odpowiedzią na światło emitowane przez współczesne monitory, wybierz profesjonalne okulary  do pracy przed komputerem  z antyrefleksem i powłoką hydrofobową . Soczewki ich  wykonane z wysokiej jakości Poliwęglanu . Oprawka optyczna lekka i elastyczna  (FLEXIBLE) wykonana  z wysokiej jakości tworzywa PEI (polieteroimid), używanego w lotnictwie , odpornego na temperatury od – 30 C  do 230 C . Posiadają silikonowe noski oraz regulowane końcówki ramion okularów (tips) . Antyrefleks eliminuje uciążliwe odblaski świetlne , poprawia przejrzystość soczewek oraz poprawia kontrasty barw . Doskonale chronią przed światłem niebieskim, które emitowane jest przez słońce, popularne oświetlenie energooszczędne, a także wiele urządzeń elektronicznych. Trzeba nadmienić, że nadmierne narażenie wzroku na takie promieniowanie, może spowodować zespół suchego oka i wywoływać bóle głowy. Dzięki technologiom zastosowanym w naszych okularach w znacznym stopniu zostaje wyeliminowany problem światła niebieskiego, a podczas pracy przed komputerem zaobserwujesz większe nasycenie czerni i wyraźniejszy kontrast.

Osoby narażone na częsty kontakt z monitorami powinny w szczególności zadbać o swój wzrok. Jest to jeden z podstawowych narządów, potrzebnych w codziennym funkcjonowaniu, a jednocześnie bez zdolności do samoregeneracji, dlatego jeśli doprowadzisz do powstania na nim uszczerbku, skażesz się na problemy z widzeniem do końca życia.

Cena

Etykiety

Pokaż wyniki (8)
Okulary do samochodu i komputera C-O
Widok:
Na stronie:
Sortuj po:

Okulary do samochodu i komputera /Blue

Indeks katalogowy: OKU000027

82,95 zł 67,44 zł + 23% VAT / szt.
Dostępne

Okulary do samochodu i komputera /Lime

Indeks katalogowy: OKU000082

82,95 zł 67,44 zł + 23% VAT / szt.
Dostępne

Okulary do samochodu i komputera /Pink

Indeks katalogowy: OKU000086

82,95 zł 67,44 zł + 23% VAT / szt.
Dostępne
Realizacja do 2 dni

Okulary do samochodu i komputera /Red

Indeks katalogowy: OKU000060

82,95 zł 67,44 zł + 23% VAT / szt.
Dostępne

Okulary do samochodu i komputera /Violet

Indeks katalogowy: OKU000072

82,95 zł 67,44 zł + 23% VAT / szt.
Dostępne
82,95 zł 67,44 zł + 23% VAT / szt.
Dostępne

Okulary do samochodu i komputera /Yellow

Indeks katalogowy: OKU000083

82,95 zł 67,44 zł + 23% VAT / szt.
Dostępne

Okulary do samochodu i komputera /czarne

Indeks katalogowy: OKU000055

82,95 zł 67,44 zł + 23% VAT / szt.
Dostępne