Okulary do jazdy w dzień C-O

Prowadzenie samochodu wymaga dużego skupienia. Wzrok jest kluczowym elementem w zachowaniu pełnego bezpieczeństwa na drodze, dlatego tak ważne jest zadbanie o możliwie jak najmniejsze zmęczenie oczu. Często trudne warunki atmosferyczne, deszcz lub duże natężenie światła słonecznego, mogą negatywnie wpływać na komfort widzenia. 

Podczas prowadzenia samochodu i dla zachowania jak największego bezpieczeństwa, istotne są cztery elementy, bezpośrednio przekładające się na jakość odbieranego obrazu: czyste szyby, dobre wycieraczki, odpowiednio ustawione światła oraz okulary dla kierowcy. O ile pierwsze trzy warunki zdają się być dla większości oczywiste, o tyle z dobrych okularów korzysta niewielu prowadzących pojazdy, a to poważny błąd!

Kierowcy prowadzący samochód w pełnym słońcu zderzają się z odmiennymi problemami niż podczas jazdy w całkowitej ciemności, doświetlonej jedynie latarniami i reflektorami auta. Modele dostępne w naszym sklepie zostały podzielone na okulary do jazdy w dzień i w nocy. Wiąże się to ze światłem, które jest inne za dnia i inne o zmroku.

Okulary dla kierowców muszą również cechować się bardzo dużym komfortem. Bez względu na to, czy wybierasz się na krótki wypad za miasto, czy planujesz dłuższą trasę, źle dobrane okulary będą ciągle rozpraszały Cię podczas jazdy. Na wygodę noszenia okularów do samochodu ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim ich nosek powinien gwarantować dużą stabilizację podczas noszenia. Dobrze dopasowane zauszniki to połowa sukcesu. Jeśli zbyt luźno przylegają do głowy, okulary stale będą zmieniały swoją pozycję na twarzy, w przypadku ciasnego dopasowania, po kilkunastu minutach odczujesz ucisk, który z każdą chwilą będzie się potęgował.

Okulary dla kierowcy – jak wybrać?

Istotną rolę odgrywają same soczewki. Okulary zakładane do jazdy za dnia powinny posiadać przyciemniane szkła, bo poza odbijającym się światłem, samo jego natężenie i jasność otoczenia może być znacznym utrudnieniem w prowadzeniu samochodu. Jeśli szukasz dobrego rozwiązania do podróżowanie samochodem w nocy, warto zadbać o jak największy kontrast i ogólne rozjaśnienie otoczenia i w tym wypadku świetnie sprawdzą się okulary wykorzystujące żółte soczewki.

 

Pokaż wyniki (0)
Okulary do jazdy w dzień C-O

Brak produktów

Przepraszamy. Kategoria Okulary do jazdy w dzień C-O nie posiada produktów.