Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Twoje dziecko zasługuje na wszystko, co najlepsze, dlatego zainwestuj w okulary przeciwsłoneczne dostosowane do ich potrzeb. Dzieci, chociaż podobne do dorosłych, są ich miniaturą, potrzebują więc odpowiednich rozwiązań, pozwalających im czuć się komfortowo.

Ochrona oczu to jedna z najważniejszych rzeczy, o które powinien zadbać rodzic. Szkodliwe promieniowanie UV może wyrządzić nieodwracalne szkody, pogłębiające się z czasem. Okulary są najlepszą barierą dla światła słonecznego, dzieci powinny je nosić tak samo, jak dorośli, czyli w momencie, kiedy promieniowanie UV jest silnie natężone - tak samo latem, jak i zimą. Błędne jest rozumowanie, że tylko w słoneczne dni światło może być szkodliwe. Można przyjąć, że zimą działa jeszcze bardziej destrukcyjnie na wzrok, bo dodatkowo odbija się od warstwy śniegu.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dziecięce?

Przede wszystkim należy wybierać spośród modeli przeznaczonych właśnie dzieciom. Takie okulary są zdecydowanie mniejsze. Szerokość noska jest niewielka, dzięki czemu będą stabilnie osadzone na twarzy. Istotna jest także długość zauszników, zapewniająca dobre dopasowanie do szerokości głowy. Szkła i oprawki powinny być również skrojone na małego człowieka, aby nie zasłaniały większej części twarzy, co może być wyjątkowo niekomfortowe.

Dzieci cenią sobie wygodę, jeśli zmusić je do noszenia źle skrojonych spodni, najpewniej odmówią ich założenia. Podobnie jest z okularami, które muszą być przede wszystkim dobrze pasować do twarzy. Źle dobrane, mogą powodować dyskomfort i ucisk, co skutecznie zniechęci malucha do ich zakładania. Warto zwrócić uwagę na jakość materiałów wykorzystanych w produkcji, powinny być trwałe i dobrze wykończone - bez ostrych krawędzi. Solidne okulary dziecięce są o tyle istotne, że najmłodsi mają tendencję do częstego upuszczania przedmiotów i nie skupiają się też na tym, aby odpowiednio o nie zadbać. Jeśli zdecydujesz się na kiepskiej jakości wykonanie, możesz mieć pewność, że nie posłużą zbyt długo.

Wyjątkowo solidne i kolorowe okulary dla dzieci – tylko na c-o.com.pl

Nasza oferta obejmuje okulary, które charakteryzują się dużą trwałością i dobrym wykończeniem. Dostosowaliśmy także rozmiar, uwzględniając, że dzieci muszą nosić nieco pomniejszone wymiarowo modele. Wszystkie okulary dla dzieci dostępne w sklepie charakteryzują się niepowtarzalnym wzornictwem. Posiadamy modele, które pokochają dziewczynki i warianty zachwycające chłopców. Szeroka paleta dostępnych barw obejmuje jednokolorowe okulary, jak i radosne, wzorzyste oprawki. Niemalże każdy model to mniejsza wersja okularów dla dorosłych, wykorzystujących najnowsze trendy z rynku mody, dzięki temu Twoje dziecko będzie odpowiednio chronione przed promieniowaniem UV, a jednocześnie zachwyci wyglądem.

Okulary dla dziecka powinny zostać wybrane odpowiedzialnie, czyli spełniać oczekiwania estetyczne najmłodszych pociech, a jednocześnie dobrze i stabilnie trzymać się na głowie.

Pokaż wyniki (0)
Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Brak produktów

Przepraszamy. Kategoria Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci nie posiada produktów.