Aktualności

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjno-urlopowy. Na wyjazd z rodziną lub wczasy z przyjaciółmi przyda się nowa, modna para okularów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem UV. Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne w dobrej cenie i oryginalnym wzornictwie?
Na czym polega zjawisko olśnienia i jak mu zapobiegać? Co to jest polaryzacja i jakie ma znaczenie np. podczas kierowania pojazdem? Podpowiadamy, po co w okularach przeciwsłonecznych stosuje się polaryzacyjne soczewki i jaką pełnią one rolę.
Dlaczego warto kupić okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV i przed czym chronią takie soczewki? Wyjaśniamy, jakie są rodzaje promieniowania UV i dlaczego jest ono niebezpieczne przez okrągły rok - nie tylko latem.
Każda osoba, która spędza długie godziny w pracy przed komputerem, studenci, uczniowie, ale także amatorzy seriali i gier komputerowych, powinni zadbać o swoje oczy i zapewnić im odpowiednią ochronę. Nawet mimo braku wady wzroku, warto zdecydować się na taki gadżet z odpowiednimi powłokami. Jakie okulary do komputera wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?